100 pytań na 100-lecie - konkurs

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości
zapraszamy serdecznie do udziału w Historycznym Konkursie Wiedzy o Polsce pod nazwą „100 pytań na 100-lecie”.
Konkurs organizowany jest przez różne placówki na świecie, w tym przez naszą szkołę.

Organizatorem jest Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Ambasadzie RP w Luksemburgu przy współpracy z Ambasadą Polską w Luksemburgu, stowarzyszeniem rodzice.lu i klubem Rej.

Zadanie:
Zadaniem uczestników jest rozwiązanie testu wyboru składającego się ze 100 pytań. Pytania nie należą do bardzo łatwych, niektóre są bardzo szczegółowe, mogą stanowić bazę do dyskusji w domu. Wierzymy, że rozwiązanie testu będzie wspaniałą rodzinną przygodą.
Uczestnicy, zgłoszenie udziału:
Uczestnikami konkursu będą zgłoszone pary (rodzic ucznia SPK i dziecko/uczeń). Z każdej rodziny mogą więc wystartować maksymalnie 2 pary.
Zgłoszenie par do konkursu następuje drogą mailową na adres: magdalenasufryt@gmail.com (adres nauczyciela wiedzy o Polsce) do 30 października 2018 r.
Cele konkursu:
- uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości
- zainspirowanie do poznawania historii Polski
- popularyzowanie wiedzy historycznej
- wspólne spędzenie czasu w szkole (rodzic i dziecko)
Organizacja:
Zgłoszeni uczestnicy przez 60 minut wspólnie (rodzic i dziecko) rozwiązują test. W ciągu ostatnich 10 minut można korzystać z mobilnego Internetu, by poszukać odpowiedzi na niektóre pytania.
Konkurs zostanie przeprowadzony w dniu 10 listopada 2018 w budynku szkoły LAM w Dommeldange, na parterze, o godzinie 8.45 do 9.45. Po sprawdzeniu prac, tego samego dnia o godzinie 12.15 zostaną ogłoszeni zwycięzcy, którzy otrzymają nagrody rzeczowe. Nagrodzimy 5 pierwszych miejsc, choć wygranymi będą wszyscy uczestnicy – wspólne rozwiązanie testu historycznego to niepowtarzalne doświadczenie, to warta przeżycia… HISTORIA!
Zapraszamy serdecznie!