Dni Teatru Polskiego

W dniu 23 listopada 2019 roku uczniowie  naszej szkoły wzięli udział  w zajęciach  teatralnych. Zajęcia  odbyły się w ramach Dni Teatru Polskiego organizowanych przez Panią Danutę Szubę. 

 

Teatr  zaprezentował warsztaty „Siała baba mak”. Animatorka przygotowała specjalne warsztaty  biorąc pod uwagę wiek i liczbę uczestników.

Dzieci obejrzały również 2 spektakle: „Krawiec Niteczka” i ”O słodkiej królewnie i pięknym księciu”.

Krawiec Niteczka wg Kornela Makuszyńskiego to wesoła i barwna historia dzielnego krawca, który po wielu fascynujących przygodach dociera do Pacanowa i ratuje miasteczko przed potopem zaszywając dziurę w niebie. Spektakl był niezwykle pomysłowym monodramem powstałym w oparciu o techniki teatru lalek. Cieszył pogodnym dowcipem i wzruszył ciepłym klimatem.

Drugie natomiast przedstawienie, „O Słodkiej Królewnie i Pięknym Księciu”, to familijny spektakl, w którym barwna opowieść o pięknej miłości królewny i księcia niesie przesłanie o tym, że o każdą relację między ludźmi trzeba dbać. W pięknej oprawie plastycznej, przy dźwiękach specjalnie do spektaklu skomponowanej muzyki, aktorki posługując się teatralnymi lalkami snuły opowieść pełną zwrotów akcji i proponowały widzom różne jej zakończenia.  

Uczniowie mieli okazję poznać język teatru i poszerzyć polskie słownictwo. 
Przedstawienia  rozbudziły wyobraźnię naszych uczniów i zainteresowały sztuką teatralną.

 

 

ZałącznikRozmiar
Image icon teatr-1.JPG129.67 KB
Image icon teatr-2.JPG54.07 KB
Image icon teatr-3.JPG37.35 KB
Image icon teatr-4.JPG97.02 KB
Image icon teatr-5.JPG114.46 KB
Image icon teatr-6.JPG71.41 KB
Image icon teatr-7.JPG126.47 KB
Image icon teatr-8.JPG63.86 KB