Karnawał w naszej szkole

 

9 lutego 2019 w naszej szkole zagościli przebierańcy. Karnawałowy czas to możliwość założenia wyjątkowego stroju i wcielenia się w kogoś innego, ale także wspaniała zabawa. Parada przebierańców dwukrotnie przeszła szkolnym korytarzem. Pani Joanna (mama Alexa) wcieliła się w rolę wodzireja i przećwiczyła z nami kroki poloneza. Następnie wszyscy zatańczyliśmy. Mogliśmy się poczuć, jak na prawdziwym balu!

Nasi uczniowie i ich rodzice fantastycznie zareagowali na akcję szkolnego samorządu i stowarzyszenia rodzice.lu. Przynieśli mnóstwo atrakcyjnych książek, zabawek, gier, które uczniowie mogli następnie kupić za niewielką kwotę. Na kiermaszu pojawiły się nawet arcydzieła wykonane przez naszych uczniów. Dzięki hojnym nabywcom tych nęcących towarów uzbieraliśmy ponad 400 euro na zakup książek i muzyki do naszej biblioteki. Brawo samorząd, brawo uczniowie, brawo rodzice!!!

Kolejną wyborną niespodziankę przygotowała Ekipa Masek z Rady Rodziców na czele z p. Anią (mamą Petera). Samodzielne wykonanie maski karnawałowej z bajecznie kolorowych farb, przeróżnych materiałów, świecidełek okazało się znakomitą, nadzwyczajną karnawałową przyjemnością. Dziękujemy!

Poza tym nasi uczniowie uczyli się, poznawali nowe literki, zanurzali się w świat baśni, legend i bajek, na historii toczyli wojny i zawierali pokój, poznawali też historię... polskiej muzyki rozrywkowej, bawili, jedli, pili... jak to w szalony, szkolny, karnawałowy dzień!

ZałącznikRozmiar
Image icon IMG_5451.jpg903.63 KB
Image icon IMG_5436.JPG1.87 MB
Image icon IMG_5452.JPG1.87 MB
Image icon IMG_5441.JPG2.33 MB
Image icon IMG_5478.JPG2.1 MB
Image icon IMG_5458.JPG1.59 MB
Image icon IMG_5475.JPG2.46 MB