“Pstryk Myk” w naszej szkole 2018

W sobotę 3 marca 2018 roku dzięki współpracy naszej szkoły z Ambasadą RP w Luksemburgu przybył do nas PSTRYK MYK – kwartalnik dla dzieci polskich za granicą. Odwiedziły nas panie redaktorka i ilustratorka pisma. Opowiedziały o tej gazecie, do której teksty piszą dzieci i dorośli i zachęciły nas do współpracy, mamy nadzieję – owocnej.
Spotkanie rozpoczęło się prezentacją na temat pisma. Następnie uczniowie pracowicie wypełnili ankietę na temat czytelnictwa, zainteresowań i Pstryk Myka.
Potem pani Małgorzata i pani Justyna zaproponowały zajęcia warsztatowe. W ruch poszły nożyczki, stare gazety i wyobraźnia naszych uczniów. Każda grupa dostała opis artykułu, który mógłby być zamieszczony w gazecie. Zadaniem uczniów było wymyślenie nieoczywistego, zachęcającego do czytania tytułu artykułu. Mieliśmy naprawdę świetne pomysły!
Na koniec każdy uczestnik warsztatów otrzymał egzemplarz Pstryk Myka. Lektura była bardzo zajmująca i inspirująca. Nasza grupa dziennikarska już zastanawia się, co uczniowie z Luksemburga mogą przekazać swoim kolegom w kolejnych numerach Pstryk Myka!
Dziękujemy za to spotkanie!